Laminat Tezgah

 LAMİNAT TEZGAH NEDİR ?
 
Mutfaklar için kullanılan tezgah çeşitleri arasında en çok duyulan ve kulak aşinalığı olan tezgahlardan biri laminat tezgahtır. Tercih sebebi olmasının birçok nedeni vardır. Ekonomik olması, hijyenik olarak insanların taleplerini çok iyi bir şekilde karşılaması, uzun ömürlü olması bu tezgahların tercih edilmesinin başlıca nedenleri arasında yerini almaktadır. Bu kadar çok talep görmesi ile her türlü renkte üretilme özelliğine sahiptir ve istenilen ölçülerde üretimi yapılabilmektedir. Mutfağınızın dekorasyonuna uygun bir tezgah arıyorsanız laminat tezgah bunu sağlayabilir. İstediğiniz tasarımlarda üretilebilmesi mutfağınıza uygun bir tezgaha sahip olmanız için sizlere fırsat sunar.
 
 ÖZELLİKLERİ
 
*Laminant Tezgahlar çizilmeye ve ısıya karşı dayanıklı overley yüzey laminat kullanılmaktadır.
*Yüzey yapıştırmasında PVA bazlı tutkal kullanılmaktadır. Tezgah alt ön kısmında poliüretan damlalık fitili kullanılmaktadır. Tezgah alt yüzeyinde silikon esaslı kağıt kullanılmaktadır. Setli tezgahlar shring naylon ile ambalajlanmış olarak, köşe koruyucu karton içerisine konularak sevk edilir.
*Laminant tezgahlar gekonomik, temizliği kolay ve şık görünümlü bir tezgah üstü malzemesidir.
Bu nedenle en çok tercih edilen tezgah üstü malzemelerinden biridir. Çok çeşitli renk, desen ve bitirme seçeneklerine sahip ahşap, doğal taş görünümünde veya tek renkli çeşitlerde bulunabilir.
*Laminant reçine emebilen kağıtların üretim çeşidine göre dizilip , sıcaklık ve basınç etkisiyle beraber preslenmesinden elde edilen yüzey kaplama malzemesidir. Cila tabakası kağıt ve HDF tabakasından oluşur. Dekor Yapı Laminant malzemeleri çok yönlü bir materyal olup , hem çağdaş hem de geleneksel dekorasyon stillerine kolayca uyarlanabilir.
*Laminant Tezgah estetiktir, kullanımı ve temizliği kolaydır.Ayrıca hijyenik ve ekonomik oluşu daha çok uygunluk sağlar. Islak ortamlardan etkilenmeyen sunta yapısı, mutfak şartlarında tüm riskleri ortadan kaldırır. Dış kenar yüzeyine MDF kesiti yerleştirilerek yükselti oluşturulmuş, sağlanan bu radiusla suyun ve benzeri sıvıların tezgah üzerinde kalması sağlanmıştır.