Kapak Panel

KAPAK PANEL NEDİR ?
 
Mobilya ve dekorasyon sektörünün parlak panel ihtiyacına yönelik MDF ve sunta levha yüzeyine PVC, PVC/PET veya PET folyonun lamine edilmesiyle üretilen bir üründür. HIGH GLOSS (Yüksek Parlaklık) paneller, dünyada ve ülkemizde son yıllarda üretilen modern bir üründür. Cama yakın yüzey kalitesi ve yüksek parlaklığı ile üst düzey görüntü sunmaktadır. Çok geniş düz, desenli, hologram transferli folyo uygulama imkânı ile birlikte metalik folyo çalışma imkânı da bulunmaktadır. HIGH GLOSS paneller, kullanıldıkları mekânlarda parlaklıklarıyla derinlik sağlayıp; mekânın daha estetik, ferah ve geniş görünmesini sağlar. Böylelikle günlük hayatta tüketicilerin memnuniyeti ve beğenisini artırmaktadır. Bununla birlikte, yüksek yüzey mukavemet değerlerine sahip olup; kullanım alanları için tercih edilen bir ürün niteliği taşımaktadır.
 
Kapak Panel Kullanım Alanları Özellikle her türlü mobilyalarda kapak olarak ve görsel dekorasyon tasarımlarında tercih edilmektedir. Mutfak dolapları, banyo dolapları, yatak odası dolapları, sürgülü kapaklar, tv üniteleri, banko mobilyaları, ofis mobilyaları, mağaza dekorasyonları vb. alanlarda ahşap sektöründe faaliyette bulunan bütün imalatçılar, mimarlar ve müteahhitler tarafından kullanılmaktadır.
 
Kapak Panelin Genel Özellikleri
 
HIGH GLOSS folyoların sararmaya karşı dayanımı yüksektir.
HIGH GLOSS folyoların darbe ve çizilmeye karşı dayanımı yüksektir.
Ebatlama ve kenar bantlama esnasında çıtlama ve delaminasyon (ayrılma) problemi görülmez.
Yüzey parlaklığı ve derin renk efekti yüksektir.
Yüzeyinde dalgalanma çok azdır.
Partiler arası renk farkı oluşmamaktadır.
Sınırsız desen çalışması yapmaya müsaittir.
 
Kapak Panel Çeşitleri
 
Hıgh Gloss Pvc Folyo Nedir?
PVC folyoların ana materyali PVC granülüdür. PVC granüller, yüzey mukavemet değerlerinin sağlanması için özel kimyasal maddeler ve plastikleştiricilerden oluşur. Folyoları oluşturan 7 değişik kimyasal madde, “kalender hattı” diye tabir edilen üretim makinelerinde eritilip renklendirilen belli kalınlıklardaki folyolar (base fIlm) prIntIng (baskı) hatlarında desen verildikten sonra, laminasyon hatlarında şeffaf üst katman (top layer) ile birleştirilerek üretilir. Alt katman 200 mikron, şeffaf katman 100 mikron olmak üzere, toplam kalınlık 300 mikron (0,30 mm) olacak şekilde laminasyon hattında birleştirilir. Bu işlem sonrası katmanlar, ısı (sararma), çizilme ve darbe direnci kazanması için UV lak hattında, yine bu hatta özel olan kimyasal işlemden geçirilip daha sonra yüzeye 100 mikron kalınlığında koruyucu (PU) film uygulandıktan sonra elde edilen ürün, MDF ve/veya Sunta levha yüzeyine uygulanmak üzere hazır hale getirilir. Firmamıza özel, ahşap sandıklarda yatay olacak şekilde paketlenir.
 
Hıgh Gloss Pet Folyo Nedir?
 
PVC granüller, PVC folyoya göre daha yüksek sıcaklıklarda eritilen şeffaf pet granülleri renk pigmentleri ile renklendirilerek extürüzyon hattından GAG pet olarak çıkartılır. Kalınlık 300 mikrondur. (0,30 mm.) Extürüzyon hattından çıkan ürünler ısı (sararma), çizilme ve darbe direnci kazanması için UV lak hattında kimyasal işlemden geçirilip; daha sonra yüzeye 100 mikron kalınlığında koruyucu (PU) film uygulandıktan sonra, elde edilen ürün MDF ve/veya Sunta levha yüzeyine uygulanmak üzere hazır hale getirilir. Firmamıza özel ahşap sandıklarda, yatay olacak şekilde paketlenir.
 
Hıgh Gloss Pvc + Pet Folyo Nedir?
 
İki farklı ürün grubuna göre folyo üretimi yapılmaktadır. Kalender hattında üretilen base filmlere, derin emboss yüzeyli silindirlerle verilen desenlerin (çiçekli beyaz, çiçekli siyah, altın hasır vb.) şeffaf eritilmiş PET dökülerek, bitmiş ürün kalınlığı 350 mikron (0,35 mm.) ile 450 mikron (0,45 mm.) arasında üretilir. İkinci ürün grubunda pearl (sim) transferi yapılan PVC folyo üzerine şeffaf eritilmiş pet dökülerek, bitmiş ürün kalınlığı 300 mikron (0,30 mm.) olarak üretilir. Bu ürünlerin PVC+PET yapılmasının nedeni; partiler arası renk devamlılığının sağlanmasıdır. PET dökme hattından çıkan ürünler ısı (sararma), çizilme ve darbe direnci kazanması için UV lak hattında kimyasal işlemden geçirilip, daha sonra yüzeye 100 mikron kalınlığında koruyucu (PU) film uygulandıktan sonra elde edilen ürün MDF ve/veya Sunta levha yüzeyine uygulanmak üzere hazır hale getirilir. Firmamıza özel, ahşap sandıklarda yatay olacak şekilde paketlenir.